Dolgu

Dolgu Nedir?

İzmir dolgu, son dönemlerde ülkemizde özellikle kadınlar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Çok tercih edilmesinin nedeni ise ameliyata gerek duyulmadan yapılan bir işlem olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle de yüz dolgusu öne çıkanlar arasında yer almaktadır. Yüz dolgusu ile ciltte oluşan kırışıklıklar giderilmekte ve yüze hacim verilerek şekillendirme işlemi yapılmaktadır. Kısacası cerrahi bir işlem gerekmeden kişinin yüzüne birtakım işlemler uygulanmaktadır ve böylelikle de yüz düzgün bir hacim kazanmaktadır.

Yüz Dolgusu Nedir?

İzmir yüz dolgusu ile hastanın yüzünde şikayetçi olduğu kısımların üzerine kişinin yüzüne zararı olmayan bir madde uygulanmaktadır. Uygulanan bu madde ile de hastanın yüzünde şikayetçi olduğu kısımlar düzeltilmektedir. Genel anlamda başarı oranı yüksek olan bir tedavi yöntemidir ancak bu, hastanın durumuna göre değişim gösterebilmektedir. Dolgu, hastanın yüzünde pek çok noktaya uygulanabilmektedir. En çok uygulanan alanlar arasında ise dudak kenarları, kaş araları ve göz kenarları bulunmaktadır. Hastanın kaş çatması nedeniyle oluşan kırışıklıklar başta olmak üzere yüzün herhangi bir bölgesinde oluşan tüm kırışıklıklar dolgu yöntemi ile giderilebilmektedir.

Herhangi cerrahi bir operasyona gerek kalmaksızın insanlar artık yüzlerinde oluşan kırışıklıkları yok edebilmekte ve daha genç bir görünüme rahatça kavuşabilmektedir. Ancak dolgunun orantılı bir şekilde ve dikkatlice yapılması gerekmektedir. Yoksa kişinin görünümünde bozulmalara yol açabilmektedir. Bunların yanında ise dolgu geçici, kalıcı ya da uzun süreli olarak yaptırılabilmektedir. Geçici dolgu ortalama 9 ay ile 18 ay durmaktadır. Uzun süreli olan dolgular ise 2 ile 5 yıl boyunca etkisini devam ettirmektedir. Kalıcı olan ise yapıldıktan sonra kişinin yüzünde uzun yıllar kalmaktadır.

dolgu-nedir

yuz-dolgusu

Dolgu Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dolgu tedavisi hangi bölgelere uygulanır? sorusu merak edilenler arasında yer almaktadır. Dolgu, vücutta bulunan hemen hemen tüm noktalara uygulanabilmektedir. Ancak yüz dolgusu daha popüler bir seçenektir. Genel anlamda ise olumlu sonuçlar alındığı görülmektedir. Popüler bir hale gelen yüz dolgusu, yüzde oluşan kırışıklıkların giderilmesini sağlamakta ve görünümü daha iyi bir hale getirmektedir. Hastanın şikayetleri dikkate alınmakta ve şikayetçi olduğu noktalara dolgu uygulanmaktadır. Öncelikle kaş arasında oluşan kırışıklıkları giderilmesinde, kaşın kaldırılmasında, elmacık kemiği oluşturulmasında kullanılmaktadır. Bunların yanında yüzde bulunan sarkmaların giderilmesinde, orantının sağlanmasında, gözaltında bulunan çukurların doldurulmasında da uygulanmaktadır. Çene içinde uygulanan bir yöntemdir.

Çene şekillendirme, çene kemiğinin şekillendirilmesi, çökük izlerin doldurulması da doldu yöntemi ile yapılmaktadır. Hastanın burun kenarında yer alan çizgilerin doldurulması ve dudak dolgunlaştırma da uygulanmaktadır. Genel anlamda bakıldığında yüzde bulunan tüm noktalara uygulanabildiği görülmektedir. Tüm şekillendirme ve çizgilerin yok edilmesi işlemlerinde dolgu yöntemine başvurulmaktadır. Hastanın şikayetleri göz önüne alınmakta ve buna yönelik bir muayene yapılmaktadır. Muayene sonucunda ise tedavi aşaması belirlenmektedir. Böylelikle hastanın daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

Dolgu Estetiği Yan Etkileri Var mı?

Dolgu estetiği yan etkileri oldukça merak edilen konulardan biridir. Genel anlamda olumsuz sonuçlar doğurduğu görülmemektedir. Ancak kişinin durumuna göre bu durum değişim gösterebilmektedir. Kullanılan sentetik ve yarı sentetik dolgu maddeleri ilerleyen zamanlarda bazı hastalarda yan etkiler ortaya çıkarabilmektedir. Bundan dolayı da herhangi bir yan etkiyi ortaya çıkarmayan hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri daha popüler bir hale gelmektedir.

Bu maddenin kişinin cildine herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ama hastanın mutlaka şikayetlerine uygun olarak bir muayeneye girmesi gerekmektedir. Yapılan muayene sonucunda hangi tedavi yönteminin daha uygun olduğu belirlenmektedir. Bu şekilde ise daha doğru bir tedavi aşaması oluşturulabilmektedir. Tedavi aşamaları belirlendikten sonra ise hastanın tedavi süreci başlamaktadır. Yüz dolgusu ile hasta artık daha iyi bir görünüme kavuşmakta ve yüzü daha şekilli ve orantılı bir hale gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

botoks
Botoks

İzmir botoks, yüzde aşırı mimik kullanımı ve ilerleyen yaş nedeniyle oluşan kırışıklı…

Devamını Oku
botoks-hakkinda-bilinmesi-gerekenler
Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genelde göz kenarlarına, alına ve kaş ortasına yapıldığı bilinmektedir. Fakat kişinin…

Devamını Oku
mezoterapi-nedir
Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi işlemi sorunlu dokuların mezodermal tabakasına hyaluronik asit, vitamin, m…

Devamını Oku